Konference Materiál + Trend

Druhý ročník konference MATERIÁL + TREND proběhla ve čtvrtek 11. dubna v rámci veletrhu Design Shaker. Posluchače čekalo 10 odborných přednášek, které se zaměřovaly na aktuální trendy a vývoj materiálů v oboru interiérového designu.

Přednášet ze Švédska přijel známý skandinávský trend hunter Stefan Nilsson, který prezentoval aktuální trendové palety barev.

O tom, jak se tvoří tzv. colour card – trendové palety barev, hovořila další zahraniční specialistka Judith van Vliet, která svou práci demonstrovala na Trevira colour cards. Třetím zahraničním hostem byla Federica Scanu, jež měla téma inovativních materiálů a povrchů pro výrobu nábytku a ukazovala je na materiálech italské značky Cleaf.

Hovořilo se však i o trendech v koupelnách. Toto téma představila designérka Iva Bastlová, o trendových materiálech v koupelnách pak hovořila Simona Lašáková ze společnosti Keraservis. O barvách se hovořilo také jinak. A to z pohledu nátěrů a jejich vlastností. To měli v programu Ondřej Livora za nátěry Vitex a Jakub Moravec za českou malířskou firmu Mocusu. Klára Soukupová z AGC Glass prezentovala využití skla v interiéru jako udržitelného materiálu. Jak lze různé moderní materiály využít ve výrobě ukazovali otec a syn Procháskovi z firmy U Pilouse, kteří realizovali vybavení nového showroomu značky Blum.

Velmi edukativní byla přednáška Jana Kopřivy, který otevřel téma umísťování a výběru rostlin do interiéru, a také design managera Milana Vrbíka z brněnského studia design Atak. Ten hovořil o komunikaci mezi klientem a designérem a trendech, jež toto téma obnáší.

Akce se zúčastnilo přes 200 interiérových designérů a architektů. Poté následovalo oficiální vyhlášení Czech interior award.

V příštím roce se můžete těšit na další zajímavé přednášky a my se těšíme na vás!

Fotogalerie:

Partneři konference MATERIÁL + TREND: